Zagrajmy w...
Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - Wersja do druku

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.pl)
+-- Dział: Zagrajmy W... (/dzial-zagrajmy-w)
+--- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Wątek: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? (/watek-youtube-czy-warto-wrzucac-tam-filmy)Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - Revlix - 31-12-2014 20:04

Witam.

Przeglądam Youtube'a od początków jego istnienia czyli z jakieś 9 lat. Lata pędzą, czasy się zmieniają, szczeniaczki umierają, a ja namiętnie obserwuje nadchodzące wielkimi krokami kolejne zmiany na tymże serwisie. Nowe słodziaśne layouty z każdym nowym update'm zmieniają się na gorsze razem z użytkownikami, których można porównać do stada głupiutkich małych lemingów gotowych skoczyć przepaść za swoją kolejną youtubową gwiazdką (nie wspominając już o tym iście gównianym ruchu połączenia youtube z google+). Czy jest jakiś sens dalszego tam bytowania? Nie chodzi mi o samo zaprzestanie oglądania wszędobylskich filmików z kotkami, ale o generalne zaprzestanie wprowadzania tam kontentu. Sam osobiście nigdy nie próbowałem jakoś specjalnie wychodzić poza barierę aktywności ograniczającą się do komentowania i oceniania filmów, ale teraz YT stało się istną maszynką do robienia łajna w lśniące sztabki minecraftowego złota. C'est la vie sztuką dla sztuki.
Może przenieść się na inne serwisy typu Vimeo lub DailyMotion? A może przymrużyć oko na te, czy inne niedogodności? Piszcie


RE: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - appa - 02-01-2015 14:05

Wbrew zastrzeżeniom większości, nie mam jakiś wielkich żalów do youtube'a za ostatnie zmiany.

Nowy layout - znacznie lepszy od cosmicpandy (choć funkcjonalnością ustępuje jej wersji 3.0, którą znają tylko użytkownicy bety), mniej narzucający określoną stylistykę kanału i dający mniej przestrzeni na napierdalanie cutoutami postaci z gier. Umiejętny grafik i tak będzie w stanie tę przestrzeń zagospodarować, minimalizm też nie powinien przeszkadzać.

Komentarze - są znacznie lepiej zorganizowane od poprzednich, w końcu jest (bardzo podstawowe, ale jest) zagnieżdżanie, nie muszę więc śledzić pięciu stron komentarzy i pilnować nicków, żeby wiedzieć kto do kogo pisze. Powinno jednak zostać wprowadzone rozróżnienie na komentarz do filmu, a komentarz przy udostępnianiu filmu na g+ - problem w zasadzie niespotykany na polskiej scenie, przy wielu angielskojęzycznych filmikach irytuje nieznośnie, gdyż często prawie wszystkie komentarze na topie to "Popatrzcie jak " i tym podobne, pochodzące nie z organicznych komentarzy do filmu, a z treści przy udostępnianiu na własnej stronie. Wyobraża ktoś sobie, żeby fejsbuk przy każdym waszym "szerze" wrzucał jego treść w komentarz oryginalnego posta?

Cytat:stada głupiutkich małych lemingów gotowych skoczyć przepaść za swoją kolejną youtubową gwiazdką
Na to niestety nie mamy wpływu, sam YouTube też nie. Jedyne co można robić to stanowić przeciwwagę, bo w obecnym zacietrzewieniu nie ma szans na edukację pt. "Jak być fanem, a nie idiotą". Pamiętać też należy, że YouTube to nie jest wykop, czy inny portal zideologizowany od góry - społeczność yt jest taka, jacy są jej użytkownicy i dopóki będą różni ludzie, dopóty nie będzie powodu, by w mówić w takich tonach.

Jedyną tak naprawdę niefajną sprawą na YT jest to, że od jakiegoś próbują wprowadzić coś w rodzaju fejsbukowego Edge Rank do feedów użytkowników. Personalizowanie treści przez algorytmy jest koszmarnym pomysłem - po to istnieje guzik subskrypcji, by robić to sobie samemu. Problem w tym, że w takich algorytmach leżą wielkie pieniądze, o czym samo Google dobrze wie, bo taka gra marketingowa, by utrzymać w feedach nie toczy się tylko na fejsbuku, a także w ich własnej wyszukiwarce. Prędzej czy później doczekamy się zapewne jakiejś wariacji tego systemu.


RE: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - Revlix - 02-01-2015 21:17

(02-01-2015 14:05 )appareil napisał(a):  Komentarze - są znacznie lepiej zorganizowane od poprzednich

Tak, szczególnie kiedy przepisują pełny scenariusz titanica pod filmem.


RE: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - Lavos - 03-01-2015 11:26

Revlix napisał(a):Nowe słodziaśne layouty z każdym nowym update'm zmieniają się na gorsze razem z użytkownikami, których można porównać do stada głupiutkich małych lemingów gotowych skoczyć przepaść za swoją kolejną youtubową gwiazdką
Tacy ludzie byli zawsze, być może, że teraz lepiej ich dostrzegasz z powodu skuteczniejszego promowania najfajniejszych filmików przez szmatuba - łatwiej jest znaleźć głupotę, przeczytać do niej komentarze oraz załamać ręce.

Cytat: Może przenieść się na inne serwisy typu Vimeo lub DailyMotion? A może przymrużyć oko na te, czy inne niedogodności? Piszcie
Ja zaś zapytam - na jakiej podstawie uważasz, że na tych innych przybytkach jest lepiej? Osobiście nie sądzę, że w sieci powstanie jakaś wyśniona Mekka głębi umysłowej oraz artyzmu. W biznesie celujesz w złotą średnią, przez co masz paru rozgarniętych jak i kilku baranów.


(02-01-2015 14:05 )appareil napisał(a):  Umiejętny grafik i tak będzie w stanie tę przestrzeń zagospodarować, minimalizm też nie powinien przeszkadzać.
Umiejętny grafik gospodarował także stary wygląd, bo był cóż, umiejętny. Samemu widziałem kilka kanałów z wyciętymi postaciami (i do tego kiepsko wyglądającymi) w nowym banerze, co to argument?
Nie można nawet wszystkich list odtwarzania dać na kanał, bo nie. I wyglądają one durnowato - paskowo zamiast prostych miniatur. Nawet by przejść na swój kanał należy klikać po lewej stronie, a po prawej nadal jest link do ustawień. Ten układ ciężko nazwać optymalnym. Może teraz coś poprawili, chociaż nie sądzę. Polityką gugle jest obecnie demolowanie pokoju w miejsce przesunięcia kilku mebli.
Daleki jestem od kompletnego zawodzenia na gugla plus i jego nowotworowe połączenie z jutubem. Mam tylko nadzieję, że kiedyś to się na firmie zemści, to forsowanie swojej słusznej racji korpo.


RE: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - Revlix - 03-01-2015 11:59

(03-01-2015 11:26 )Lavos napisał(a):  Ja zaś zapytam - na jakiej podstawie uważasz, że na tych innych przybytkach jest lepiej?

Cóż, mój czas spędzony na tych 2 wspomnianych wcześniej serwisach jest nieporównywalny z czasem jaki spędziłem na szmatube. Jednak nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć jakiejś tak zwanej "wojny" w komentarzach czy też dram albo jakiejkolwiek kłótni pomiędzy twórcami. Jest tam względny porządek i ład, nie uświadczymy tam specjalnego lulzu. Ale mogę się mylić.


RE: Youtube - Czy warto wrzucać tam filmy? - wojtek77 - 19-03-2018 15:54

Witam ja mam podobne wrażenie o kulturze na serwisie. Uwielbiam You tuba i często coś sam co mi się uda złożyć mam na myślę muzykę wrzucam